Dne 9. srpna 2019 se četlo a koncertovalo u malé hospůdky-bufetu na Churáňově. Akce měla název "První churáňovská poetická smršť" a jak vidno z první fotografie, jejímž autorem je M. Balík (stejně jako všech ostatních fofografií), účast byla poměrně hojná.

CHUR1

Se svými texty vystoupili v tomto pořadí: prozaik a písničkář Kamil Pešťák (Plzeň), Michal Štěpánek (Strakonice), Jan Ziny Vávra (Vimperk), Roman Darmošlap Szpuk (Vimperk), Petr Šulák (Volary), Ferry Klišík (Volary) a Sebastian Petrpan (Zruč - Senec).

 

CHUR2

 čte Michal Štěpánek ze Strakonic

 

 CHUR3

čte Roman Darmošlap Szpuk z Vimperka

 

CHUR4

čte Petr Šulák z Volar

 

CHUR5

čte Ferry Klišík z Volar

Po literatuře přišla na řadu hudba, o kterou se postarala kapela Řepešín 432 - dle zpětných ohlasů naprosto vynikající!  Tancovalo se a řádilo, jak se na poetický sraz sluší. Návštěvou nás poctil i básník ze Stach Jirka Staněk, Aleš Palán, na koni přijela samotářka Dagmara z Krousova a objevil se i organizátor kulturních akcí na Rábí Miroslav Zámečník. Poděkování patří také ostatnímu obecenstvu za jeho ctěnou přízeň a za nápad uspořádat tuto akci paní Lence Jiroušové, majitelce bufetu Pod Stadionem.

CHUR6


Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Text pro okamžik

Učili mě pískat

 

Když dozrávaly třešně

Na školním pozemku
Musela jsem hlídat –
Vedle byl byt školníka
Naproti byt horníka

- A kousek opodál
Kdysi stávala cihelna
A teď v těch místech mlčí
Výměník
Co schovává
Česače třešní

Ti všichni z ulice
Učili mě pískat

Radana Šatánková